بررسی های آزمایشگاهی بر روی روغن رزماری

بررسی های آزمایشگاهی بر روی روغن رزماری

بررسی های آزمایشگاهی بر روی روغن رزماری: تحقیقات و آزمایشات مختلفی بر روی گیاه رزماری صورت گرفته که در این قسمت یکی از این آزمایشات را مورد بررسی قرار می دهیم.

درمان ریزش مو با استفاده از روغن رزماری: روغن رزماری به عنوان یکی از مناسبترین روغن های موضعی برای درمان ریزش مو و تقویت مو است و عصاره این گیاه را امروزه می توان در محلول های متنوعی دید و در لابراتوار های مختلفی از این گیاه استفاده می شود.

 

بررسی خواص و تاثیر این روغن بر روی موها:

برای بررسی تاثیرات روغن رزماری بر روی موها، 100 مرد انتخاب شدن که همگی دچار ریزش از نوع آندروژنیک بودند. در این آزمایش مردها به دو دسته 50 نفره تقسیم شدند به طوری که تعداد 50 نفر از مردان تحت درمان با ماینوکسیدیل ۲ درصد قرار گرفتند (ماینوکسیدیل یک محلول شیمیایی جهت رویش مو است) و همزمان ۵۰ مرد دیگر تحت آزمایش با روغن رزماری برای جلوگیری از ریزش مو قرار گرفتند.

اثرات روغن رزماری

پس از مدت زمانی مشخص و در دو مرحله میزان تراکم موها با استفاده از دستگاه آنالایز مورد بررسی قرار گرفت و تعداد موها در هر دو گروه شمارش گردید که نتیجه بدین شرح بود:
پس از ماه ۳ ماه هیچ گونه تغییر محسوسی در تراکم موهای هیچ گروه مشاهده نشد.
اما پس از ۶ ماه محققان تغییر قابل توجهی در تراکم موهای مردان هر دو گروه مشاهد کردند.

 

بر اساس نتایج بدست آمده از این آزمایش مشخص شد که روغن رزماری همانند ماینوکسیدیل برای رویش موها بسیار موثر می باشند و همچنین دارای عوارض کمتری است.

در طی این آزمایش مشاهده شد که برخی از بیماران بر اثر استفاده از ماینوکسیدیل دچار مشکلاتی از جمله خارش سر، التهاب، سردرد و شوره سر شدند. البته افرادی که از روغن رزماری استفاده می کردند از این قاعده مستثنی نبودند و برخی از استفاده کنندگان رزماری دچار خارش سر شدند.

در صورتی که تصمیم به استفاده از روغن رزماری را دارید و چنانچه پوست شما حساس است، ممکن است برخی از عوارض استفاده از رزماری را تجربه نمایید که البته شما می توانید جهت کاهش اثرات ناخواسته رزماری آن را با سایر روغن ها از جمله روغن جوجوبا، کرچک و نارگیل ترکیب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سه =