بررسی معایب و فواید اکستنشن مو

بررسی معایب و فواید اکستنشن مو

بررسی معایب و فواید اکستنشن مو: با استفاده ا‌كستنشن مو یا به عبارتی اضافه کردن مو در لابه لای موهای طبیعی می توان مشکل کم پشت بود مو را حل کرد که مدت زمان زیادی است این روش بین اکثر مردم باب شده است.

استفاده از شیوه ا‌كستنشن مو و یا فر کردن موها مدت زمان زیادی است که بین مردم رواج پیدا کرده که از آن جهت افزایش حجم و ضخامت موها استفاده می شود. دقت داشته باشید این روش تکنیک و مهارت خاصی را می طلبد و اگر به صورت اصولی انجام نشود می تواند باعث ریزش مو گردد.

ضررهای ا‌كستنشن

نوع عمده اکستنشن مو وجود دارد:
1- موهای طبیعی انسان
2- موی مصنوعی

از بین این دو مورد استفاده از موهای طبیعی بیشتر مورد توجه قرار گرفته البته از نظر هزینه نیز گران تر است. در هنگام استفاده از ا‌كستنشن مو می توانید رنگ این موها را متفاوت از موهای خود در نظر بگیرید که در این حالت به عنوان مش یا های لایت به کار برده می شود.

چنانچه موهای استفاده شده برای ا‌كستنشن جنس مناسبی داشته باشند و توسط یک متخصص در لابه لای موها قرار بگیرند آنگاه از موهای اصلی قابل تشخصیص نبوده و به راحتی مشخص نمی شود. جهت انجام ا‌كستنشن روش های گوناگونی وجود دارد.

یکی از آسان ترین روش های ا‌كستنشن این است که در ابتدا یک دسته ی نازک از موها را جدا می کنید و در قسمت بالاتر از ریشه محلول مخصوص را که چسبناک است می زنند و سپس یک دسته از موهای ا‌كستنشن را بر روی آن قرار می دهند.

این موها را با استفاده از یک گیره و یا انبرک مخصوص به هم فشرده می شوند و سپس حرارت انبرک، چسب استفاده شده را ذوب می کند و در این حالت است که موهای مصنوعی به موهای اصلی می چسبند. روش بیان شده در این جا به عنوان اتصال حرارتی نامیده می شود. همچنین علاوه بر این روش می توان با استفاده از کلیپس یا نخ مخصوص موهای مصنوعی را به موهای اصلی متصل نمود.

از دیگر روش های ا‌كستنشن با نام روش ها Clip-on Extension می توان اشاره کرد که در این روش با استفاده از کلیپس های مخصوص موهای مصنوعی را می توان به موهای اصلی متصل کرد که سپس میتوان به راحتی آنها را در منزل جدا نمود.

روش دیگر پیچاندن موهای مصنوعی به موهای اصلی است که در این روش موهای مورد نظر از ریشه به موهای اصلی وصل و پیچانده می شوند. در این روش نیز مانند روش های قبلی حجم و ضخامت موها افزایش خواهد یافت اما مشکلی که در این حالت وجود دارد این است که احتمال ریزش مو و همچنین آسیب به موها وجود دارد.

در روش دیگر موهای ا‌كستنشن از زیر موها درست بر روی پوست سر نصب می گردند که این عمل باید توسط تکنسین حرفه ای صورت گیرد. در روش آسیب زیادی به موهای اصلی وارد نمیشود و آسیب به اندازه روش قبلی نیست اما باز هم امکان نازک شدن موها و آسیب به موها وجود خواهد داشت.

اکستنشن مو می تواند شرایطی را ایجاد کند که موها به نظر پر تر و سالم تر به نظر برسند و حتی برای افرادی که دارای موهای کم پشت و نازک هستند می تواند روش مناسبی به شمار رود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از روش های اکستنشن مو که به موهای اصلی وصل می شوند احتمال ریزش مو افزایش می یابد چرا که در این حالت موها تحت کشش قرار می گیرند و احتمال آسیب به فولیکول های مو افزایش یافته و در نتیجه احتمال شکستن موها افزایش می یابد. در نتیجه به منظور کاهش مضرات اکستنشن بهتر است که مدت زمان اکستنش به حداقل زمان خود کاهش یابد و یا اینکه از روش اکستنشن ای استفاده کنید که کمترین آسیب را به موها بزند.

در استفاده از اکستنشن شما می توانید طول موهای خود را تا حد 25 تا 30 سانتی متر افزایش دهید اما به این نکته دقت داشته باشید که هر چه طول موی مصنوعی افزایش یابد آنگاه فشار بیشتری به پوست سر و همچنین فولیکول های مو وارد می شود چراکه در این حالت وزن موها افزایش خواهد یافت.

هر چه فشار وارد بر موها افزایش یابد آنگاه آسیب بیشتری به موهای اصلی وارد می شود و در نتیجه احتمال ریزش مو افزایش خواهد یافت. بهترین طول مو برای بانوان با قد متوسط 22 سانتی متر و یا کمتر است.

موهای مصنوعی را شما می توانید همانند موهای اصلی شستشو دهید و به آنها نرم کننده بزنید. همچنین شامپوها و لوسیون های مختلفی را که برای موهای اضافه استفاده می شوند می توانید از بازار تهیه کنید و آنها را در هنگام خواب، شنا و … مورد استفاده قرار دهید تا زیبایی و حفاظت بیشتری را برای موهای شما ایجاد کند.

بیشتر اكستنشن‌های انجام شده می توانند بین 3 تا 4 ماه دوام بیاورند البته میزان دوام پذیری آنها بستگی به نوع انجام آن و نحوه مراقبت از آنها دارد.

معایب ا‌كستنشن

مضرات موهای مصنوعی اكستنشن‌ :

برخی از افراد به دلیل انجام اکستنشن زیاد دچار سردرد می گردند، گاهی اوقات چسب استفاده شده و یا اینکه خود موهای مصنوعی می توانند ایجاد حساسیت کنند

اما یکسری نکات را لازم است که در مورد اكستنشن‌ مورد توجه قرار دهید

1 – در هنگام شانه کردن از یک برس نرم استفاده کتید و به صورت مرحله به مرحله از بالا به پایین شانه زدن را انجام دهید.

2- در زمان خوابیدن موهای خود را در بالای سر خود جمع کنید، قرار گرفتن این موها در سمت زیر سر می تواند باعث نامرتب شدن و یا گره خوردن موها گردد.

3- موهای اضافه را نباید خودتان رنگ نمایید.

4- موهای اضافه ممکن است در هم پیچیده شوند که برای جلوگیری از این امر باید دست خود را به حاشیه موها برده و به سمت پایین بکشید.

5- از مواد حالت دهنده ای که دارای سیلیکون هستند نباید بر روی موهای اضافه استفاده کنید چرا که این عمل باعث می شود موها در محل خود چسبیده و جدا نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + پانزده =