بررسی ریزش موی مردانه و علت آن و روش درمان

بررسی ریزش موی مردانه و علت آن

بررسی ریزش موی مردانه و علت آن: بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده یک ارتباط مستقیم بین ریزش مو از نوع مردانه و مصرف دخانیات وجود دارد و همین ارتباط می­تواند انگیزه و دلیل کافی برای ترک سیگار باشد. ریزش مو در اصلاح علمی آلوپسیا نام گذاری شده است.

و در بسیاری از موارد این نوع ریزش علتی بر وجود مشکلات بالینی خاصی نیست اما ریزش مو می­تواند یکی از علت های شروع افسردگی باشد که یک نگرانی و ذهنیت اشتباه به معنای پیر شدن را می­رساند. بیشتر از 95% ریزش موی مردان علت ژنتیکی دارد که این ژن از پدر یا مادر ممکن است به ارث رسیده باشد. از دلایل دیگر ریزش مو می­توان به مصرف بیش از حد ویتامین A و عدم دریافت پروتئین کافی اشاره کرد. از علت های شدید ریزش مو استرس یا بیماری می­باشد که در فاز تلوژن اتفاق می­افتد.

درمان ریزش موی مردانه

ریزش موهایی که از نوع غیر مردانه و رایج هستند به راحتی و خود به خود برطرف می­شوند. پیشگیری از ریزش مو بهتر از درمان آن است. اگر می خواهید روش مناسب برای درمان موهایتان را پیدا کنید باید با امتحان کردن و استفاده از مواد و محصولات مطمئن و همچنین مشورت پزشک روش درمان خود را کشف کنید اگر چه درمان قطعی برای ریزش موها وجود ندارد اما با استفاده از بعضی دارو ها می­توانید میزان ریزش موی خود را کاهش دهید. برای مثال ماینوکسیدل دارویی می­باشد که برای ریزش موی مردان استفاده می­شود و میزان ریزش را تا حدی کاهش می­دهد و حتی باعث رویش موی جدید نیز می­شود ولی با قطع این دارو ریزش مو مجددا شروع می­شود.

 

چه دلایلی می تواند باعث ریزش مو در مردان شود

هورمون dht  در ریزش مو به سبک مردانه-طاسی باعث کاهش فولیکول های مو شده و این روند کاهشی تا آنجا ادامه دارد که باعث توقف رویش موی جدید می­شود که راه حل درمانی برای کاهش وجود این هورمون داروی فیناستراید می­باشد. گزارشات نشان می­دهد که میزان رضایت مردان در استفاده از داروی فیناستراید بیشتر از داروی ماینوکسیدل می­باشد چرا که باعث رشد جدید موها شده و تاثیر به سزایی دارد.

 

توجه داشته باشید که مصرف این دارو به دلیل اینکه روی جنین تاثیر بدی دارد برای زنان باردار ممنوع می­باشد. همچنین اثر این دارو مانند ماینوکسیدل می­باشد یعنی تا زمانی که دارو مصرف شود  تاثیر آن را وجود دارد. روش دیگری که برای طاسی مو در مردان استفاده می­شود عمل پیوند مو می­باشد که در آن پزشک موهای سالم را از پشت و کنار سر جدا کرده و در قسمت هایی از سر که طاسی وجود دارد قرار می­دهد اما این روش یک عمل پر هزینه می باشد و ممکن است فرد تا مدت ها دچار اختلالاتی گردد.

بعد از گذشت مدت دو ماه موهایی که پیوند زده شده اند می­ریزند و رویش موهای جدید آغاز می­شود تا جایی که بعد از مدت شش ماه شکل ظاهری موه ها به صورت طبیعی می­شود. اما آقایان به این نکته توجه داشته باشند که وجود موی سر تاثیر زیادی در شخصیت و ذات واقعی شما ندارد بهتر است از سایر نعمت ها و دارایی هایی که در وجودتان است استفاده کنید و همچنین مراقب سلامت خود و عواملی که قابل کنترل هستند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 4 =