بررسی انواع محلول های ضد ریزش مو

بررسی انواع محلول های ضد ریزش مو

بررسی انواع محلول های ضد ریزش مو: در بازار انواع و اقسام محلول های ضد ریزش و تقویت کننده مو را می توان مشاهده کرد که برخی از آنها جزو پر فروش ترین ها به حساب می آیند. که در این مبحث این محلول ها را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم.

برخی از محلول های پر فروش و مشهور در بازار ایران عبارتند از: ریوایوژن، ایوروشه، فیتولیوم 4، فیتوسیان، آلپسین، ماینوکسیدیل و رینفولتیل  که هر کدام دارای ترکیبات و قیمت منحصر به فرد خود می باشد.

نکته ای را که لازم است در این انیجا بیان کنیم این است که محلول های ضد ریزش و یا روش های درمانی موضعی از جمله پی ار پی هیچ یک به عنوان یک روش قطعی برای درمان ریزش مو محسوب نمی شوند و تنها باعث تقویت و بهبود وضعیت موها می گردد. مانند ورزش که می تواند باعث تقویت عضلات بدن شود این محلول ها نیز می توانند با افزایش خون رسانی و تغذیه بهتر باعث تقویت موها شوند و همچنین لازم است که این محلول ها به صورت دوره ای مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین محلول ضد ریزش

محلول آنتی شوت شرکت ایوروشه (Anti Chute Yves Rocher): ایوروشه محصول یک شرکت فرانسوی است و تولید کننده محصولات متنوع آرایشی و بهداشتی است، ترکیبات اصلی که در محلول های ضد ریزش و آنتی شوت ایوروشه به کار رفته عبارتست از:  املاح معدنی روی، منگنز، منیزیم، ویتامین B5 و پروتئین هیدرولیز شده لوبیای سفید

ترکیبات به کار رفته در این محصول باعث افزایش خون رسانی و همچنین تغذیه بهتر ریشه موها می شود، این محصول به عنوان یک محلول تقویتی عمومی به حساب می آید و برای هر فردی که دارای ریزش مو است می تواند مورد استفاده قرار گیرد. یکی از ویژگی های مثبت که برای این محصول می توان نام برد وجود منگنز در ترکیبات این محصول است و به ندرت این عنصر را می توان در محصولات ضد ریزش دید.

این محصول به فرم ویال ( آمپول ) است و هر بسته ی آن برای مصرف یک ماه مناسب است و دوره معمول مصرف آن سه ماه است. در صورتی که یک فرد دچار ریزش موی عمومی شده باشد می تواند از این محصول استفاده نماید.

 

محلول ضد ریزش مو ریوایوژن (Revivogen): این محصول تولید کشور آمریکا است و این محصول شامل عصاره گیاه نخل اره ای(Saw Palmetto)، سولفات روی، اسید اولئیک، اسید لینولنیک، عصاره دانه انگور و کافئین است.

استفاده از این محصول باعث کاهش اثرات مخرب هورمون دی هیدروتستوسترون بر روی ریشه موها را کاهش می دهد، این محلول بیشتر مناسب ریزش مو با الگوی مردانه است و خانوم ها و آقایانی که دچار ریزش مو با الگوی مردانه هستند می توانند از این محلول استفاده نمایند.

طبق نظر برخی از مصرف کنندگان، مشاهده شده که استفاده از محلول ریوایوژن باعث چرب شدن موها می گردد، این محلول از خود رایحه نامناسبی را منتشر می کند که این مورد به دلیل استفاده از گیاه نخل اره ای و اسید لینولنیک است.

بسته های محلول ریوایوژن دارای سه بطری هستند و برای سه ماه می توان از آنها استفاده نمود، دوره مصرف این محلول به صورت 6 الی یک ساله است.

 

محلول ضد ریزش مو فیتوسیان (Phytocyane Serum): این محلول ضد ریزش محصول شرکت فیتو فرانسه است، شرکت فیتو محصولات مختلفی در حوزه آرایشی بهداشتی تولید کرده و به بسیاری از کشور ها از جمله ایران صادر می کند.

محصول ضد ریزش موی فیتوسیان مخصوص خانوم ها تولید شده و دارای ترکیبات موثری بدین شرح می باشد:

1. عصاره برگ جینکوبیلوبا، وایبرنوم و عصاره هسته انگور که کمک به افزایش گردش خون می کنند

2. اسیدهای آمینه سولفاته(حاوی سولفور) و پروتئین هیدرولیز شده سویا که کمک به کراتین سازی و افزایش ضخامت تارهای مو می کنند

3. ویتامین های B5 و B6 که برای سلامت موها ضروری می باشند

این محلول ضد ریزش به صورت ویال است و دارای دوره مصرف 3 ماه است، شیوه مصرف آن بدین صورت است که در ماه اول به صورت یک روز در میان و در ماه دوم و سوم باید هفته ای دو ویال را مورد استفاده قرار داد.

محلول ضد ریزش موی فیتوسیان یک محلول با ترکیبات موثر و مناسب است و تنها نکته منفی که برای این محلول می توان ذکر کرد قیمت نسبتا بالای آن در مقایسه با سایر محلول های ضد ریزش است.

 

محلول ضد ریزش مو فیتولیوم 4 (Phytolium 4): محلول فیتولیوم 4 یکی دیگر از محصولات ضد ریزش مو مربوط به شرکت فیتو است، این محصول کاملا گیاهی است و فاقد هرگونه عوارض جانبی است برخی از ترکیبات این محلول عبارتست از اسانس های روغنی کانانگا، مریم گلی، کجپات، رزماری، لیمو و سرو، عصاره سرنوآ و هسته انگور

این محلول ضد ریزش این خاصیت را دارد که بتواند باعث بهبود گردش خون و در نتیجه تغذیه بهتر مو گردد و ساختار و ترکیبات آن به صورتی است که هر فردی می تواند این محلول را بدون نگرانی مورد استفاده قرار دهد، اما بر اساس نظر برخی از افرادی که این محلول را مورد استفاده قرار داده اند مشاهده شده که اثر انچنان مناسبی برای ریزش مو با الگوی مردانه ندارد، شرکت تولید کننده این محصول این ادعا را دارد که استفاده از این محلول در مهار آنزیم  5 آلفا ردوکتاز موثر است.

نکات منفی درباره این محلول عبارتند از: بسته بندی آن فاقد پلمپ است و موجب عدم اطمینان خریدار می گردد و قیمت آن نیز بسیار گران می باشد.

 

محلول کافئین آلپسین (Alpecin Caffeine Liquid): این محلول تولید شده در کشور آلمان است، شرکت آلپسین به طور تخصصی در زمینه تولید محصولات مو فعالیت می کند و شامپوهای متنوعی برای ضد ریزش و ضد شوره دارد و محصولات آن را می توان در بسیاری از کشورها مشاهده کرد.

محلول کافئین آلپسین فقط حاوی ترکیبات موثر شناخته شده از قبیل کافئین، روی(زینک)، ویتامین B3 و B5، روغن کرچک هیدروژنه (Castor Oil) است، این محصول دارای ترکیبات مناسبی است و در ساخت آن از ترکیبات بی فاید و بی اثر استفاده نشده و از همین جهت دارای قیمت بسیار منطقی است.

مواد موثر به کار رفته در این محلول باعث افزایش طول عمر موها می شود و به مردانی که دچار ریزش مو با الگوی مردانه و یا هر نوع ریزش دیگری شده اند این محلول را پیشنهاد می کنیم، لازم به ذکر است که این محلول نمی تواند باعث رشد مجدد مو شود فقط از ریزش موها جلوگیری کرده و باعث افزایش ضخامت موها می گردد. از دیگر نکات مثبت این محلول رایحه خوش بو و عدم چرب شدن موها پس از استفاده از آن است.

 

ماینوکسیدیل (Minoxidil): یکی از مزیت هایی که ماینوکسیدیل که نصبت به سایر محلول های ضد ریزش دارد این است که دارای قدرت بیشتری در زمینه تحریک ریشه موها است که می تواند باعث رشد مجدد در موها گردد و این محلول به عنوان تنها محلولی است که اثر بخشی آن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA مورد تایید قرار گرفته است، البته این محلول برای برخی از افراد نتیجه منفی داشته و ریزش مو را برای آنها به همراه داشته است.

در زمینه استفاده از این محلول نیز عوارضی مشاهده شده شامل سردرد، حساسیت پوستی و خارش در سر، که در صورت مشاهده این عوارض دیگر نباید از این محلول استفاده نمایید.

برندهای مختلف ایرانی و خارجی در زمینه تولید ماینوکسیدیل فعالیت می کنند از جمله روگین، آلوپکسی، پاکدارو، که می توانید آنها را در داروخانه ها مشاهده نمایید. ماینوکسیدیل دارای دو نمونه 2 درصد و 5 درصد است، که نمونه 2 درصد را هم اقایان و هم خانوم ها می توانند استفاده کنند ولی نمونه 5 درصد فقط مخصوص آقایان است.

 

محلول ضد ریزش مو رینفولتیل: Pharmalife Research یک شرکت دارویی ایتالیایی است و محصولات ضد ریزش آن در دو نوع و برای آقایان و خانوم ها است و با نام رینفولتیل(Rinfotil) شناخته می شود. ترکیبات به کار رفته در این دو نوع محلول کاملا مشابه به هم است و تنها در یک ترکیب تفاوت دارند.

مواد به کار رفته در محلول رینفولتیل(Rinfotil) شامل:  از جینسنگ کره ای، جینکو بیلوبا، نعناع، سرین، اسید آمینه های میتونین، آلانین و سیستئین، روغن کرچک هیدروژنه، لیمونن، لینالول، پروتئین هیدرولیز شده گندم و موارد دیگر

ترکیبات به کار رفته در این محلول دارای اثرات مناسبی است و بر اساس نظر استفاده کنندگان این ترکیبات برای خانوم ها موثر تر است و خانوم ها پس از استفاده از رینفولتیل رضایت بیشتری را داشته اند.

نکات منفی محلول: پس از استفاده از این محلول معمولا موها چسبنده می شوند و این مورد در دستی که با آن محلول را به پوست سر خود زده اید نیز حس می گردد.

 

در این قسمت توضیحات جامعی برای محلول ضد ریزش بیان شد که می تواند به اطلاعات شما اضافه کند

2 دیدگاه برای “بررسی انواع محلول های ضد ریزش مو

  1. مهسا گفته:

    سلام.آیا محصول ضد ریزش موی کافئین آلپسین برای خانم ها ضرری دارد یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =