اطلاعات بیشتر در مورد خارش پوست سر

اطلاعات بیشتر در مورد خارش پوست سر

اطلاعات بیشتر در مورد خارش پوست سر: خارش سر یکی از مشکلات پوستی است که برخی از مردم به آن گرفتار می شوند و نیازمند درمان سریع است در غیر این صورت فرد به شدت کلافه خواهد شد.

در برخی موارد خارش های عمومی بدن ممکن است به پوست سر سرایت کند و در برخی موارد این خارش می تواند فقط محدود به پوست سر باشد. بنابر نظر پزشکان دلایل و عوامل زیادی می تواند باعث خارش مو شود که در برخی موارد شدت خارش می تواند ریزش مو را نیز به همراه داشته باشد.

خارش پوست سر

 

دلایل خارش پوست سر و ریزش مو

افرادی که به بیماری هایی از جمله کهیر و یا سایر بیماری هایی که با خارش همراه هستند مبتلا می شوند در پوست خود نیز دچار خارش می شوند که این خارش را می توان با درمان علت اصلی خارش و برطرف کردن عوامل آن بهبود داد. همچنین لازم به ذکر است که بیماری هایی از جمله ناراحتی های کبدی می تواند باعث خارش بدن و به خصوص خارش در پوست سر شود.

 

درمان خارش پوست سر

بنا به گفته وب سایت راچه (Racheh ): برای درمان خارش پوست سر لازم است که رژیم غذایی مناسبی را به کار ببرید و راه حل های درمانی مناسب را پیش گرفت، اما توجه داشته باشید که برخی از رژیم های غذایی می تواند خارش پوست سر را به همراه داشته باشد.

در افرادی که رژیم غذایی نا مناسب باعث خارش در پوست سر شده لازم است مزاج فرد مورد نظر اصلاح شود و از میوه های مناسب و در برخی موارد با تجویز پزشک داروهای مناسب را استفاده نمود تا خارش پوست سر به مرور رفع گردد.

خارش پوست سر در افرادی که به اعتیار به مواد مخدر دارند بیشتر است. چربی پوست سر از دیگر عوامل خارش است و افرادی که پس از حمام رفتن و به تدریج دچار خارش سر می شوند معمولا پوست خشکی دارند. به همین دلیل پیشنهاد می شود که از شامپو های مناسب با چربی اضافه شده و یا شامپوی کتیرا استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =